прва/ претходна страна/ 1 2 3 4 5  ... /следећа страна /последња
14 октобар 2024

Посета Прихватилишту за децу без родитељског старања

Последњег дана Дечије недеље Ученички парламент ОШ “Деспот Стефан Лазаревић” са својим координаторкам, уприличио је посету Прихватилишту за децу без родитељског старања. Изведен је кратак програм и однето пуно поклона које су прикупили ђаци виших разреда. Сви су се лепо забавили, упознали и обећали да ће наредни сусрет бити брзо организован.

RUN PEACE

Дечију недељу смо завршили лепим догађајем.Трка мира RUN PEACE је на својој турнеји по Европи дошла и до Миријева. У нашој школи је приређен дочек тркачима и заједно са гостима смо се радовали уласку бакље мира.

Драмску радионицa

У оквиру Дечије недеље за ученике четвртог разреда одржана је драмска радионица "За толеранцију и љубав имам и ја план". Драмску радионицу је водила глумица Тијана Јанковић.

10 октобар 2024

Промоција професије полицијског службеника

Данас је у нашој школи одржана промоција професије полицијског службеника за ученике старијих разреда. Уживали су и наши млађи ученици.

01 октобар 2024

Посета Јована Маркова

У септембру смо имали среће да нас посети Јован Марков, бивши ученик наше школе на кога смо јако поносни!

У основној школи је показао изузетно знање, радозналост, креативност, оригиналност, ведар дух... На многим такмичењима је освојио велики број награда. Био је полазник, а и предавач на бројним семинарима у Истраживачкој станици Петница.

Покретач је Школског фестивала науке у нашој школи, на чему смо му посебно захвални!

Након основне школе, завршио је Математичку гимназију, затим основне студије на Физичком факултету, смер теоријска и експериментална физика.

Мастер студије је завршио на чувеном Научном институту Вајцман у Израелу, а тренутно је на докторским студијама на истом факултету.

Након емотивног разговора са наставницима и директорком школе, Јован је присустовао часу одељења VIII-4 на ком је одговарао на питања о школовању, тренутном раду на квантним рачунарима, животу у Израелу..

Јован нас је јако обрадовао својим доласком!

Желимо му да оствари све своје планове и ужива у узбудљивом животу!

прва/ претходна страна/ 1 2 3 4 5  ... /следећа страна /последња
Администрација      Законом заштићено. Сва права задржава   Ti Computers Solutions